Co możesz zrobić ze skrzynki po jabłkach?

meble ze skrzynek i meble z palet

Chcesz urządzić nietuzinkowe wnętrze, w dodatku niskim kosztem i ekologicznie? Wykorzystaj do tego… skrzynki po owocach! To doskonałe rozwiązanie nie tylko dla wszystkich, którzy lubią majsterkować, dekorować i urządzać, ale także dla tych, którzy do tej pory nie mieli wiele wspólnego z własnoręcznym przerabianiem mebli czy innych przedmiotów. Półkę, kwietnik czy schowek ze skrzynki po owocach, możesz wykonać naprawdę szybko i łatwo!

Wskazówki – jak przygotować skrzynki

Jeśli chcesz, aby Twoje nowe meble ze skrzynek po owocach wyglądały estetycznie, musisz je najpierw wyczyścić, a potem oszlifować – aby były czyste i bez wystających drzazg. Użyj najpierw gruboziarnistego, a następnie drobnego papieru ściernego. Po szlifowaniu ponownie umyj skrzynki i poczekaj, aż wyschną.

Jeśli chcesz, możesz pozostawić je surowe, albo pomalować lakierem, bejca lub farbą.

Stojące półki na książki à la regał

Jeśli chcesz stworzyć regał dopasowany do swoich potrzeb, możesz wziąć dowolną liczbę skrzynek po owocach i pomalować je według uznania – jednym kolorem, w tęczowe barwy (każda skrzynka w innym kolorze) lub zostawić w naturalnym. Możesz łączyć skrzynki w pionie i w poziomie, ustawić wysoki lub szeroki regał. Dzięki temu dopasujesz mebel do liczby książek czy innych przedmiotów, które chcesz na nim ustawić.

Aby regał był stabilny, musisz połączyć ze sobą wszystkie skrzynki – np. przy pomocy płaskowników zamocowanych na tylnych ścianach i wiertarki. Połóż skrzynki na podłodze, połącz je ze sobą, a potem ustaw regał pod ścianą (możesz także przytwierdzić go do ściany).

Półki na ścianach

Jeśli szukasz półek na książki, zdjęcia czy inne drobne przedmioty, które chcesz wyeksponować, postaw na skrzynki po owocach. Ułóż wszystkie skrzynki w takiej konfiguracji, jaka Ci się podoba, a następnie zaznacz na ścianie miejsca, w których mają wisieć. Mocuj do ściany każdą skrzynkę osobno – dzięki temu półki będą solidnie zawieszone i nie będziesz musiał obawiać się, że spadną.

Skrzynka na zabawki lub inne przedmioty

Jeśli szukasz praktycznego schowka na różne przedmioty, np. zabawki dziecięce, buty, koce czy nawet narzędzia, wykorzystaj skrzynkę po jabłkach. W tym celu pomaluj skrzynkę na dowolny kolor i przymocuj do niej zamknięcie (przy pomocy zawiasów). Możesz kupić już gotową skrzynkę z zamknięciem – ofert w internecie jest mnóstwo. Jeśli chcesz, aby Twój schowek był jeszcze bardziej praktyczny, przymocuj do niego 4 kółka, a dno wyłóż cienką, drewnianą płytą (np. pilśniową) lub nawet grubą tekturą – dzięki temu schowek będzie można łatwo przesunąć, a ze spodu nie wypadną żadne przedmioty.

Kwietnik na balkon

Do skrzynki po owocach możesz wstawić ulubione kwiaty w doniczkach i zmieniać ich ustawienie według uznania. Skrzynkę możesz też wykorzystać, jako dużą donicę – wyłóż ją płytami i folią lub samą folią, a następnie wypełnić ziemią i posadzić ulubione rośliny balkonowe lub zioła.

Poza tym skrzynkę po jabłkach możesz wykorzystać także jako stolik kawowy czy nawet stolik nocny do sypialni.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *